Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2021. Wiemy, jak poszło

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w piątek wyniki z majowego egzaminu dla uczniów klas ósmych. Za rozwiązanie zadań z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 47 proc. Sprawdź szczegóły.

Ósmoklasiści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Średni wynik uzyskany przez ósmoklasistów z egzaminu z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) to 66 proc. punktów, z niemieckiego - 49 proc., z rosyjskiego - 57 proc., z francuskiego - 79 proc., z hiszpańskiego - 69 proc. i z włoskiego - 77 proc.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Wyniki zbiorcze i indywidualne

Wstępną informację o wynikach osiągniętych na egzaminie ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała w piątek na swojej stronie internetowej.

W piątek swoje indywidualne wyniki poznają też absolwenci klas VIII szkół podstawowych. Zaświadczenia o wynikach egzaminu otrzymają dopiero 9 lipca.

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2021

W tym roku w związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia przez wiele miesięcy edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu ub.r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia - to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Czytaj też:

Górskie lodowce w tropikach zanikają w szybkim tempie

Klimat to wytrzyma. Z ludźmi gorzej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje