Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2021. Matematyka. Egzamin zakończony

Egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki zakończony. O 10.40 uczniowie skończyli pisać drugą część tegorocznego egzaminu. Z pierwszą - egzaminem z języka polskiego - mierzyli się we wtorek. Po południu Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusz dzisiejszego egzaminu z matematyki. Znajdziecie go też w Interii.

Ósmoklasiści rozpoczęli pisanie egzaminu z matematyki o godzinie 9.00.

- Jest spokojnie, nie mamy informacji, żeby gdzieś przeprowadzenie egzaminu było zagrożone - mówił przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Egzamin ósmoklasisty. Matematyka

Uczniowie mieli 100 minut na napisanie egzaminu. Dla osób, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, może być przedłużony do 150 minut.

We wtorek uczniowie pisali egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Wiemy już, co znajdowało się w arkuszu egzaminacyjnym CKE.

Reklama

Także dziś opublikujemy arkusz CKE z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Arkusz będzie dostępny po południu na stronach Interii. 

Egzamin ósmoklasisty 2021

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa egzamin ósmoklasisty 2021 odbywa się w reżimie sanitarnym. W szkole mogą znajdować się jedynie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Uczniowie mogą zdjąć maseczki dopiero w sali egzaminacyjnej po zajęciu miejsc.

CKE poda wyniki egzaminu ósmoklasisty 2 lipca - ogólnopolskie oraz indywidualne.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest konieczne, by uczeń mógł ukończyć szkołę podstawową.

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty. "Widać było ogromny stres"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje