Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015. Publikujemy arkusze z części matematyczno-przyrodniczej

Uczniowie klas trzecich zakończyli pisanie drugiej części egzaminu gimnazjalnego 2015. Kilka minut po godzinie 13:00 na portalu Interia opublikujemy arkusze z zadaniami z przedmiotów przyrodniczych i rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów. Już po 16:00 uczniowie znajdą u nas arkusze i odpowiedzi z drugiej części - matematycznej.


Wczorajszy egzamin uczniowie ocenili jako łatwy. - W pierwszej części najtrudniejsza była historia. Ta część wymagała wiedzy ogólnej i pamiętania dat, chronologii. Wiedza o społeczeństwie to były odpowiedzi na pytania do tekstu, rysunków, tabel, co zawsze jest łatwiejsze - powiedział PAP Bartosz z klasy III GA. - Generalnie wszystko było w miarę łatwe - dodała jego koleżanka z klasy Joanna.

Dzisiejszej części egzaminu uczniowie nie oceniali już tak dobrze. Najtrudniejsza ich zdaniem była chemia.

Już po godzinie 13:00 opublikujemy arkusze i nieoficjalną wersję rozwiązań z części przyrodniczej. Z kolei po godzinie 16:00 znajdziecie u nas arkusze i odpowiedzi z matematyki.

Reklama

Arkusz z przedmiotów przyrodniczych oraz proponowane rozwiązania znajdziesz TUTAJ!

Przypominamy uczniom, że egzaminu nie można nie zdać, jednak warto zawalczyć, o jak najlepszy wynik, który wpłynie na przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie, o tym jakie rezultaty uzyskali dowiedzą się 19 czerwca, wtedy do szkół zostaną przesłane informacje o indywidualnych wynikach zdających.

Arkusz i odpowiedzi z języka polskiego sprawdzisz tutaj!

Arkusze i rozwiązania z WOS i historii znajdziesz tutaj!

Jutro uczniowie zmierzą się z językami obcymi.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego to warunek ukończenia gimnazjum. Jeżeli uczeń z powodu ważnych wypadków losowych lub choroby nie przystąpił do testu w pierwszym terminie, napisze go w czerwcu w dniach od 1 do 3.

Zdawałeś dziś egzamin gimnazjalny? Odbierz od nas darmową pizzę KLIKNIJ TUTAJ!Reklama

Reklama

Reklama