Reklama

Reklama

Edukacja seksualna w szkole. Lewica składa projekt

Obowiązkowa edukacja seksualna w polskich szkołach - tego domaga się Lewica, która złożyła w Sejmie projekt w tej sprawie. - Polska młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa i jak ją stosować, polska młodzież musi wiedzieć czym jest owulacja i kiedy można zajść w ciążę - mówi posłanka Wanda Nowicka.

Posłanka Lewicy mówiła na konferencji prasowej przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, że edukacja seksualna jest tak samo potrzebna w szkole jak geografia czy biologia. - Wiedza nie boli, wiedza to mniej niechcianych ciąż, mniej dramatycznych wyborów, mniej aborcji - mówiła Nowicka.

Doprecyzowała, że projekt ustawy został już złożony w Sejmie. Dodała, że ma nadzieję, że będzie jak najszybciej procedowany.

W szkole, bo rodzice "często nie potrafią o tych rzeczach mówić"

- Polska młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa i jak ją stosować, polska młodzież musi wiedzieć czym jest owulacja i kiedy można zajść w ciążę, polska młodzież musi wiedzieć, czym jest pigułka antykoncepcyjna i jak jej używać, by zadziałała - mówiła.

Reklama

Zwracała też uwagę na konieczność przekazywania wiedzy nt. chorób przenoszonych drogą płciową.

- Polska młodzież musi tego wszystkiego dowiedzieć się w szkole, bo rodzice bardzo często nie potrafią o tych rzeczach mówić, ani nie mają wystarczającej wiedzy - wskazywała Nowicka.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy