Reklama

Reklama

Dziś zaprzysiężenie rządu. "To decyzja pana prezydenta"

- To jest decyzja pana prezydenta. Jestem przekonany, że jesteśmy przygotowani, że wszystkie procedury, które istnieją, w pełni chronią nas przed koronawirusem. Te zmiany muszą zostać przeprowadzone, polski rząd musi sprawnie funkcjonować - mówił w programie "Graffiti" w Polsat News rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, pytany o zaprzysiężenie nowych ministrów, które ma się odbyć we wtorek (6 października) po południu.

Zaprzysiężenie nowych ministrów miało się odbyć w poniedziałek po południu. Ze względu na zakażenie koronawirusem przyszłego ministra edukacji Przemysława Czarnka i spowodowanej tym kwarantanny części polityków, premier Mateusz Morawiecki wnioskował o zmianę terminu zaprzysiężenia.

- Andrzej Duda podjął decyzję, że dokona zmian w składzie Rady Ministrów we wtorek o godzinie 14 - poinformował Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. Jak dodał zaprzysiężenie posła Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki nie odbędzie się ze względu na jego zakażenie koronawirusem. Odbędzie się ono w późniejszym terminie.

Reklama

We wtorek rano Marcin Fijołek pytał rzecznika prezydenta o tę zmianę i przygotowania w Kancelarii Prezydenta. - Przygotowaliśmy się do tej uroczystości w sposób szczególny, przede wszystkim przestrzegając wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego - podkreślił Spychalski. - Mamy duże doświadczenie i swoje rygorystyczne uwarunkowania, których przestrzegamy - dodał.

- Od strony organizacyjnej jesteśmy w pełni gotowi do przeprowadzenia tych zmian w radzie ministrów - mówił Spychalski. Jak dodał, "osoby, które przebywają w kwarantannie, nie będą w niej uczestniczyć, ale wszystkie, które mogą, będą brały udział".

- Prezydent jest badany jak każda osoba w Polsce, kiedy są zalecenia. Jeśli były zalecenia lekarzy, to był badany. Nie ma prewencyjnych badań w Pałacu Prezydenckim - powiedział prezydencki minister.

Dopytywany, ile wykonanych testów miał już prezydent, Spychalski odpowiedział: "nie chciałbym takich informacji przekazywać, ale za każdym razem były to testy wykonywane za zaleceniem odpowiednich służb w naszym kraju".

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL