Reklama

Dziś w nocy II czytanie projektu dot. zakazu aborcji

Debata nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości, która chce odrzucenia obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji odbędzie się jeszcze w środę w nocy - poinformował dziennikarzy po posiedzeniu Konwentu Seniorów wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Tyszka poinformował, że debata może się odbyć około godz. 23. Informacja pojawiła się także na stronie Sejmu.

Debata nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości o obywatelskim projektem dotyczącym zakazu i karania za aborcję ma objąć 5-minutowe wystąpienia w imieniu klubów.

Wiceprzewodnicząca klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała dziennikarzom po posiedzeniu Konwentu Seniorów, że zarówno przedstawiciele jej klubu, jak i Platformy Obywatelskiej nie zgłaszali zastrzeżeń do tego, żeby debata odbyła się jeszcze w środę w nocy.

Reklama

"Chcemy, żeby jak najszybciej ten haniebny projekt był odrzucony, dlatego zdecydowaliśmy się nie zgłaszać protestów, nie zgłaszać sprzeciwu. Chcemy po prostu, żeby można było go odrzucić jeszcze w czwartek, w czasie głosowań" - podkreśliła posłanka Nowoczesnej.

Głosowanie nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości ma się odbyć w bloku czwartkowych głosowań w Sejmie, które rozpoczną się o godz., 10. Jeśli sejmowa większość przychyli się do stanowiska komisji, wówczas projekt zostanie odrzucony.

Na czwartek po południe przeniesione zostały trzy punkty, którymi Sejm miał się zająć w środę późnym wieczorem. Jest to m.in. pierwsze czytanie projektu Kukiz'15 ustawy o sprzedaży żywności przez rolników.

W czwartek Sejm zajmie się ponadto dwoma wnioskami o uchylenie immunitetu prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Z pierwszym z nich do Sejmu wystąpił komendant miejski policji w Łodzi w związku z wykroczeniem, z drugim - dyrektor Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: aborcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy