Reklama

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" nie żyje. Wojciech Romański miał 53 lata

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", jeden z członków jej zespołu redakcyjnego, dziennikarz i redaktor działu ekonomicznego zginął w wypadku samochodowym.

Wieloletni dziennikarz "Rzeczpospolitej" Wojciech Romański zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek pod Mszczonowem (Mazowieckie) - poinformowała na swojej stronie internetowej redakcja gazety.

Wypadek wydarzył się o godz. 2.45 na obwodnicy Mszczonowa, w miejscowości Ciemno-Gnojna, w powiecie żyrardowskim. "Kierujący seatem 53-latek z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z ciężarówką. Kierowca poniósł śmierć na miejscu" - poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

Reklama

Wojciech Romańskim miał 53 lata. Był dziennikarzem i redaktorem działu ekonomicznego "Rzeczpospolitej".

***

Red. Wojciecha Romańskiego wspomina Paweł Czuryło, zastępca redaktora naczelnego Interii, kierownik działu ekonomicznego "Rz" w latach 2008-2013:

Kiedy pracuje się z Kimś codziennie przez kilka lat w rytm gazetowych planowań, deadlinów, kolejnych wydań, często wiele rzeczy dostrzega się już po, z innego miejsca i z innej perspektywy. Ale w przypadku Wojtka Jego kolegom dane było doświadczać Wojtkowego dobra i spokoju na co dzień. Niezależnie od tego, czy do wysłania gazety do druku została minuta, czy też cały dzień. A czerpanie komentarzy z Jego tartaku wyrazów było przyjemnością.
Spoczywaj w Pokoju, Wojtku!

Paweł Czuryło

 

 


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy