Reklama

Reklama

Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Zmiana terminu debaty?

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że we wtorek skonsultuje się z prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MSZ ws. ewentualnego przeniesienia debaty nad prezydenckim projektem ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej "na inny czas".

Marszałek poinformował, że kwestia ta była omawiana we wtorek rano na posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów. Jak dodał, ponieważ punkt poświęcony temu projektowi zaplanowany jest na środę, jest czas, by we wtorek do godz. 12 - 13 jeszcze się skonsultować.

Kuchciński poinformował, że skonsultuje z prezydentem i ministrem spraw zagranicznych, czy - jak powiedział - "pan prezydent, przychyliłby się do przeniesienia tego punktu na inny czas, na następne posiedzenie Sejmu".

Marszałek poinformował o tym po wystąpieniu posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus, która zwróciła się o wycofanie z porządku obecnego posiedzenia prezydenckiego projektu.

Reklama

Posłanka Nowoczesnej podkreśliła, że Polacy, którzy ratowali Żydów to nasi bohaterowie narodowi. "Natomiast debatowanie teraz, w sytuacji kiedy mamy gigantyczny skandal w stosunkach polsko-izraelskich, uważamy jako klub Nowoczesna, że jest nie na miejscu" - powiedziała, zwracając się do marszałka Sejmu, by skontaktował się z Kancelarią Prezydenta. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy