Reklama

Dzień Matki. Politycy złożyli życzenia

26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Z tej okazji życzenia złożył prezydent Andrzej Duda. Politycy publikują w mediach społecznościowych fotografie ze swoimi matkami.

Prezydent w opublikowanym nagraniu w serwisie YouTube złożył życzenia wszystkim mamom w dniu ich święta. Podkreślał także, jak dużą rolę odegrała w jego życiu mama.

"Mimo tego, że to tata teoretycznie poświęcał mi więcej czasu, mama była zawsze taką moją ostoją. W trudnych chwilach wiedziałem zawsze, że będę miał w mojej mamie oparcie i zawsze to oparcie w mojej mamie było. Moja mama jest też osobą niezwykle wierzącą, ona ma sama w sobie takie ogromne oparcie duchowe w wierze, przez to pewnie jest tak bardzo mocna" - powiedział prezydent.

Prezydent wspomniał także o swojej żonie Agacie Kornhauser-Dudzie. Jak mówił, w wypełnianiu funkcji pierwszej damy, kontakt z dziećmi i pomaganie im był dla niej najważniejszy. "Zrozumiałem, jak wspaniałą jest osobą, ile z siebie potrafi dać, także i innym, nie tylko mnie, nie tylko Kindze, bo dla nas była zawsze" - zaznaczył.

Reklama

"Miałem szczęście, bo mama mojej żony jest też osobą, z którą czuję się bardzo związany i która zawsze była dla mnie bardzo życzliwa i oddana mi sercem. Jesteśmy szczęśliwa rodziną, ale kobiety w tej rodzinie stanowią jej bardzo mocny punkt" - podkreślił.

Prezydent złożył wszystkim mamom najlepsze życzenia. "Wszystkim mamom życzę tego co najwspanialsze, jak najmniej trosk, radości z życia oraz zadowolenia z pociech. Drogie mamy, wszystkiego najlepszego" - powiedział Andrzej Duda.

90. urodziny mamy premiera

22 maja Jadwiga Morawiecka, matka premiera, obchodziła 90. urodziny. Tego dnia szef rządu opublikował ich wspólne zdjęcie. 

"Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce. Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa, niczym klisze fotograficzne, zarejestrowały obraz Mamy, zawsze tak zapracowanej, tak troskliwej, pamiętającej o takim bezliku spraw a zarazem budującej niepowtarzalny klimat naszego rodzinnego domu. Pogoda ducha i wiara w człowieka ponad czasem" - napisał premier.

Trzaskowski: Mamo - tęsknię

Prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski opublikował na Facebooku czarno-białą fotografię, na której - jako dziecko - jest trzymany przez swoją matkę Teresę. 

"Mamo - tęsknię!" - napisał Trzaskowski. 

Tusk: Moja Mama była jak słońce

Zdjęcie sprzed 59 lat opublikował na Instagramie były premier Donald Tusk.

"Moja Mama była jak słońce. I pewnie każde z Was myśli to samo o swojej, nie tylko w Dzień Matki" - napisał.

Kosiniak-Kamysz: Mamo, bardzo dziękuję

Jak przypomina Polsat, szef PSL i kandydat partii na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz, wyznał, że jego pierwszy słowem było "mama".

"Była ze mną zawsze, gdy potrzebowałem jej wsparcia mogłem na nią liczyć. Otaczała i nadal otacza mnie miłością, za która jestem jej bardzo wdzięczny" - powiedział.

"Dbała o mnie i moje rodzeństwo, a  jednocześnie realizowała się zawodowo. Mamo, bardzo Ci dziękuje za to czego mnie nauczyłaś, co pokazałaś i za całe Twoje ciepło, które mi przekazałaś" - mówił Kosiniak-Kamysz. 

Śmieszek: Dziękuję, że jesteś

Zdjęciem z matką podzielił się również poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. 

 "Mamo, w Twoje święto po prostu dziękuje Ci za to, że jesteś!" - napisał na Twitterze.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy