Reklama

"Dziady na Mickiewicza". Protest na Żoliborzu

Kolejny protest kobiet na warszawskim Żoliborzu. W mieszkaniach bloku na ulicy Mickiewicza, naprzeciw willi Jarosława Kaczyńskiego, odbył się performance inspirowany dramatem "Dziady". Z okiem jednego z mieszkań zaśpiewał do uczestników m.in. wokalista Michał Szpak. Protesty kobiet trwały też w innych miastach.

Przed domem Jarosława Kaczyńskiego zgromadziło się w sobotę wieczorem kilkaset osób. W bloku naprzeciw odbył się performance "Dziady na Mickiewicza". Uczestnicy stając w oknach budynku śpiewali i wykrzykiwali hasła protestu kobiet. 

Elementem występów była recytacja fragmentów dramatu Adam Mickiewicza. Domu prezesa PiS pilnowały znacznie siły policji.

Protesty w innych miastach

Demonstracje odbyły się także w Gdańsku, gdzie zorganizowano protest rowerowy. Uczestnicy na rowerach przejechali przez ulice miasta. manifestacja była wyrazem sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Reklama

Z kolei w Płocku odbył się protest pod nazwą "Szabat czarownic". Demonstracja ma nawiązywać do obchodzonego dziś na zachodzie święta Halloween. Uczestnicy, również w przebraniach, zgromadzili się na płockich ulicach. 

Znicze przed siedzibą PiS

Kwiaty i znicze przynosili w sobotę mieszkańcy przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie. Na pogrzebowych wiązankach dało się dostrzec napisy: "Świętej pamięci wolność i gospodarka", "PiS spoczywaj w pokoju".

Pośród chryzantem i zniczy znalazły się też karki i kartony z hasłami: "Świętej pamięci PiS", "Zdradziłaś mnie, partio". Nie brakło również wulgaryzmów.

W sobotę wieczorem przed krakowską siedzibą PiS było ok. 100 zniczy i tyle samo kwiatów. Kolejni mieszkańcy donosili rośliny. Na alejce przy zieleńcu namalowano symbole Strajku Kobiet - czerwone pioruny.

Do zakupu chryzantem i zniczy od przedsiębiorców, a następnie przyniesieniu roślin przed siedzibę PiS nawoływali m.in. internauci w mediach społecznościowych.


Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy