Reklama

Dymisja ministra finansów. Kto zastąpi Tadeusza Kościńskiego? Jest kolejne nazwisko

Trwają poszukiwania następcy Tadeusza Kościńskiego, który w poniedziałek podał się do dymisji z funkcji ministra finansów. Według nieoficjalnych informacji kandydatką na to stanowisko jest Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała w poniedziałek, że minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji. To pierwsze polityczne konsekwencje błędów podatkowych w Polskim Ładzie

Kto zostanie nowym ministrem finansów?

O dymisji Kościńskiego spekulowało się od kilkunastu dni. Wśród jego następców wymieniano m.in. obecnego ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka

We wtorek na giełdzie nazwisk pojawiła się Gertruda Uścińska. Jak ustalił "Wprost", premier Mateusz Morawiecki zaproponował prezes ZUS, żeby została nowym ministrem finansów. 

- Chcemy, żeby było więcej kobiet na istotnych stanowiskach w naszym gabinecie. Jeśli Uścińska zgodzi się objąć tekę ministra, to może być początek zmian w tym kierunku. Jeśli nie, to i tak będziemy chcieli, by kobieta została ministrem finansów - powiedział jeden z doradców premiera, którego cytuje "Wprost". 

Reklama

ZUS odmówił komentarza w tej sprawie. 

Również z nieoficjalnych ustaleń Interii wynika, że Uścińska jest brana pod uwagę, jako przyszła minister finansów. Wyciek tej informacji do mediów ma być elementem nacisku na prezes ZUS, która - jak się spekuluje - woli pozostać na obecnym stanowisku. 

Gertruda Uścińska - kim jest

Gertruda Uścińska jest profesorem nauk społecznych i doktorem prawa, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Na czele ZUS stoi od 2016 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gertruda Uścińska | ZUS | Ministerstwo Finansów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy