Reklama

Dworczyk: Minister edukacji będzie rozmawiał z samorządami o braku miejsc w szkołach

Minister edukacji Dariusz Piontkowski będzie spotykał się z samorządami ws. braku miejsc w szkołach. - Mam nadzieję, że wspólnie będziemy starali się rozwiązać problemy, które się pojawiły - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Pytany w PR24, co rząd zamierza zrobić z problemem uczniów, dla których zabrakło miejsc w szkołach Dworczyk stwierdził, że problem ten dotyczy przede wszystkim dużych miejscowości.

"Minister edukacji narodowej zapowiedział już spotkania z samorządami, bo to one prowadzą placówki szkolne i to one powinny przygotować placówki do przyjęcia uczniów" - powiedział szef KPRM. Jak dodał, "bardzo duża część samorządów doskonale wywiązała się z tego obowiązku".

Zapewnił, że tam, gdzie są problemy, szef MEN będzie spotykał się z włodarzami miast i za zarządami samorządów. "Mam nadzieję, że wspólnie będziemy starali się rozwiązać maksimum problemów, które się pojawiły" - zaznaczył Dworczyk.

Reklama

W tym roku, tzw. podwójny rocznik - uczniowie, którzy skończyli szkoły podstawowe i gimnazja - spotkają się w szkołach ponadpodstawowych. Zgodnie z zaleceniami resortu edukacji dyrektorzy szkół zwiększyli liczbę oddziałów w placówkach. Nie gwarantuje to jednak, że wszyscy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy