Reklama

Reklama

Dwoje posłów KP-PSL-Kukiz'15 wstrzymało się od głosu ws. wotum nieufności

Urszula Nowogórska i Zbigniew Ziejewski, którzy zasiadają w Sejmie z ramienia Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz'15, wstrzymali się od głosu przy głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministrów Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry. Parlamentarzyści potwierdzili, że to nie była pomyłka. Wstrzymanie się od głosu oznaczało wsparcie dla obu ministrów.

W środę (15 lipca) wieczorem w Sejmie odbyło się głosowanie nad wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz wobec ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Za przyjęciem wniosku o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego głosowało 216 posłów, 233 było przeciw, a troje wstrzymało się od głosu. W przypadku Ziobry za przyjęciem wniosku głosowało 217 posłów, 232 było przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

W obu głosowaniach tymi posłami opozycji, którzy wstrzymali się od głosu była dwójka posłów Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz'15 Urszula Nowogórska i Zbigniew Ziejewski. 

Reklama

"Miałam poważne wątpliwości"

"Przy głosowaniu wniosku o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego miałam poważne wątpliwości, co do jego zasadności, a znam tę tematykę, bo zasiadam w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych" - powiedziała poseł Nowogórska, pytana o powody swojego głosowania. "Natomiast przy głosowaniu wotum nieufności pana Ziobry pomyliłam się" - dodała.

Zbigniew Ziejewski zaznaczył natomiast, że wysłuchał wyjaśnień obu ministrów, przedstawionych z trybuny sejmowej i podjął decyzję w sprawie głosowania. "Po prostu stwierdziłem, że obaj ministrowie nie pracują źle" - podkreślił Ziejewski.

Zarówno Nowogórska, jak i Ziejewski głosowali zdalnie, nie było ich na sali sejmowej. Oboje przekonują też, że w klubie Koalicji Polskiej nie było w tej sprawie formalnie zarządzonej dyscypliny głosowania.

Przy głosowaniu wniosku wobec szefa MSWiA wstrzymał się też Paweł Kukiz. 

Reklama

Reklama

Reklama