Reklama

Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości Chudek

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Chudek pod Ostrołęką. Droga powiatowa pomiędzy miejscowościami Łodziska i Chudek jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają do późnych godzin nocnych. Policja na miejscu kieruje na objazdy.

Na drodze powiatowej zderzyły się bus, w którym podróżowało pięć osób i ciężarówka przewożąca piach. Dwoje pasażerów busa zginęło na miejscu.

Jak poinformowała ostrołęcka policja, do tragedii doszło po manewrze wyprzedzania. 

Według wstępnych ustaleń bus, którym oprócz kierowcy podróżowały cztery osoby dorosłe i czternastolatek, jechał w kierunku Obierwi. 

"Na krętej drodze, tuż przed wjazdem do miejscowości, kierowca najprawdopodobniej rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego. W tym momencie zza zakrętu wyjechała z naprzeciwka wywrotka z piaskiem. Doszło do zderzenia" - poinformował asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

"Wywrotka przewróciła się na jezdnię i prawe pobocze. Z busa wypadło dwóch pasażerów, którzy siedzieli z tyłu i prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów. Zginęli na miejscu. Kierowca i pasażer siedzący z przodu oraz czternastolatek siedzący z tyłu zostali zabrani do szpitala w Ostrołęce. Kierujący wywrotką także trafił do szpitala. Kierujący ciągnikiem rolniczym oddalił się" - poinformował asp. Kolator.

Droga jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy od skrzyżowania w miejscowości Chudek przez Glebę, Dylewo i Obierwię.

Monika Zdziera


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy