Reklama

Reklama

Dwie ofiary śmiertelne burz nad Polską. Wiele zniszczeń

Straż pożarna w całym kraju odnotowała 2127 interwencji - poinformował w niedzielę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Zginęły dwie osoby: kobieta w woj. dolnośląskim i mężczyzna w woj. podkarpackim. Wichury uszkadzały dachy, przewracały drzewa, ulewny deszcz zalewał ulice i piwnice. W wielu miejscach spadł grad.

Jak przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego PSP, najwięcej interweniowali strażacy w woj. małopolskim (1244), mazowieckim (332), podkarpackim (147) oraz łódzkim (145). - Strażacy otrzymali blisko 150 zgłoszeń o uszkodzonych budynkach, w tym 100 na terenie woj. małopolskiego - przekazał w niedzielę rano Kierzkowski.

Burze nad Polską. Podtopienia i powalone drzewa

- Do godz. 20:00 w sobotę w związku z frontem atmosferycznym odnotowano 1844 zgłoszenia dotyczące usuwania skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu - poinformował w sobotę wieczorem rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Reklama

Najwięcej zdarzeń odnotowano w woj. małopolskim, gdzie straż pożarna miała 1082 zgłoszenia. O wiele mniej takich zgłoszeń było w Łódzkiem, gdzie odnotowano ich 150. Z kolei na Mazowszu było ich 11 - stwierdził Kierzkowski.

Opolskie służby informowały o blisko 60 interwencjach w związku z burzami na terenie województwa. 

- Interwencje dotyczyły usuwania przewróconych drzew z ulic i chodników oraz podtopień budynków i ulic - mówił rzecznik komendanta głównego PSP. 

Dwie ofiary śmiertelne nawałnic, które przeszły przez Polskę

Kierzkowski przekazał także, że w wyniku nawałnic nie żyją dwie osoby.

W miejscowości Biały Kościół w woj. dolnośląskim zginęła 70-letnia kobieta przygnieciona przez drzewo.

Burza. Czego kategorycznie nie robić w aucie, gdy dookoła strzelają pioruny

Rzecznik prasowy podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja poinformował o drugiej ofierze śmiertelnej. W miejscowości Przewrotne w powiecie rzeszowskim, prawdopodobnie w skutek silnego podmuchu wiatru, na jadący samochód przewróciło się drzewo. 

W tym wypadku zginął na miejscu 39-letni kierowca auta. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy