Reklama

Reklama

Dwaj senatorowie odchodzą z PO. Powód? Słowa Budki

Dwaj senatorowie Platformy Obywatelskiej, Andrzej Misiołek i Leszek Piechota, zrezygnowali z członkostwa w tej partii. Powodem ich decyzji był brak reakcji władz PO na wywiad udzielony przez Borysa Budkę w niemieckiej gazecie.

W wywiadzie dla "Die Zeit" Borys Budka zaapelował do Unii Europejskiej o zastosowanie ultimatum wobec Polski. Słowa wiceprzewodniczącego PO zostały skrytykowane przez senatorów tej partii Andrzeja Misiołka i Leszka Piechoty. Obaj zasugerowali również, by Budka sprostował wypowiedź.

"Tak się do dziś nie stało. Władze Klubu Parlamentarnego PO, jak i władze Platformy Obywatelskiej nie zareagowały na niegodne polskiego posła wystąpienie" - napisali w oświadczeniu, w którym tłumaczą powody opuszczenia szeregów partii.

Dalej Misiołek i Piechota argumentują, że słowa Budki spowodowały oddanie przez europosłów PO głosów za rezolucją potępiającą Polskę w Parlamencie Europejskim, co senatorowie określili słowami "skandaliczne zachowanie".

Reklama

"Taka postawa pokazuje, że w Platformie Obywatelskiej, jak i w Klubie Parlamentarnym PO, jest przyzwolenie na tego typu postawy i zachowania. (...) Nie godzimy się z taką linią działania" - argumentują odejście z partii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy