Reklama

Reklama

Duże opóźnienia pociągów. Zerwana sieć trakcyjna na trasie Warszawa Wschodnia - Warszawa Falenica

Jak poinformowały PKP PLK, ​na trasie kolejowej między Warszawą Wschodnią a Falenicą w poniedziałek rano zerwała się sieć trakcyjna. Według facebookowego profilu Koleją przez Otwock między Wawrem, a Otwockiem utknęły pociągi.

Rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Karol Jakubowski przekazał, że służby techniczne PKP PLK o godzinie 9.15 stwierdziły usterkę sieci trakcyjnej nad jednym torem pomiędzy stacją Warszawa Wschodnia a Falenicą.

Na miejsce pojechał specjalny pociąg naprawczy. Po porannej naprawie stwierdzono także uszkodzenie sieci na stacji Warszawa Wschodnia, naprawiana jest sieć na torach wyjazdowych Kolei Mazowieckich.

Zarządca infrastruktury współpracuje z przewoźnikami, by minimalizować powstałe zmiany w rozkładzie jazdy – zapewnił Jakubowski. Dodał, że dla podróżnych PKP Intercity, w przypadku opóźnień pociągów, w składach lub na dworcach przewidziane są ciepłe napoje. 

Reklama

"Wspólny bilet"

Do północy wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM – KM w pociągach KM i SKM na wszystkich liniach na obszarze specjalnej oferty taryfowej tzw. "Wspólny bilet" strefa 1 i 2, oraz biletów KM w autobusach linii 521, 702 na całej ich trasie.

Według facebookowego profilu Koleją przez Otwock utrudnienia potrwają do wieczora.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy