Reklama

Reklama

Duda składa kondolencje: Łączę się w bólu

Prezydent Andrzej Duda wystosował depeszę kondolencyjną do prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w związku z tragicznym wydarzeniem w Muenster. Jak napisał prezydent Duda, łączy się w bólu z rodzinami ofiar, a poszkodowanym życzy szybkiego powrotu do zdrowia.

W informacji umieszczonej w niedzielę na stronie prezydenta RP czytamy, że Andrzej Duda z głębokim smutkiem przyjął wiadomość o tragicznym wydarzeniu w Muenster, "podczas którego ucierpiało tak wiele osób odpoczywających w sobotnie popołudnie".

"W imieniu Narodu Polskiego i własnym składam na ręce Pana Prezydenta najszczersze kondolencje. Łączę się w bólu z rodzinami ofiar, a poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, wyrazy najwyższego szacunku" - napisał Andrzej Duda.

Reklama

Dwie osoby zginęły, a około 20. zostało rannych, gdy w sobotę po południu furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją Kiepenkerl na starym mieście w Muenster w zachodnich Niemczech. 48-letni sprawca się zastrzelił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy