Reklama

Reklama

Duda podpisze nowelizację ustawy o IPN? Komentarz Karczewskiego

- Mam głębokie przekonanie, że prezydent Andrzej Duda niebawem podpisze nowelizację ustawy o IPN - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Senat po godz. 17 bez poprawek przyjął uchwaloną w środę nowelę.

"Mam głębokie przekonanie, że niebawem podpisze" - w ten sposób Karczewski opowiedział na pytanie, czy spodziewa się, że ustawa zostanie wkrótce podpisana przez prezydenta.

Przyjęta w środę nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca - "niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy