Reklama

Reklama

Duda: Kopacz ma tendencję do kłamstwa

Jako prezydent Rzeczypospolitej byłbym temu przeciwny, żeby polskie wojska wysyłać na Ukrainę, bo uważam, że obowiązkiem prezydenta jest przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo obywateli - powiedział kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Poseł nawiązał do kontrowersji, jaką wywołała jego wypowiedź, że należałoby rozważyć taką inicjatywę.

Duda stwierdził, że lepiej byłoby wzmocnić potencjał obronny polskiej armii.

Odnosząc się do oburzenia Ewy Kopacz ws. braku jednoznacznego sprzeciwu Dudy w kwestii wysyłania polskich wojsk na Ukrainę, europoseł uznał, że "pani premier po prostu ma tendencję do kłamstwa". - To już nie pierwsze kłamstwo pani Kopacz. Dzisiejsza premier kłamała jako minister. Kłamała kilkukrotnie w Sejmie. Skoro dzieje się to tyle razy, może czas to zakończyć - mówił Duda.

Zapowiedział wystąpienie na drogę sądową przeciwko premier Kopacz.

- Może sprawa sądowa spowoduje, że pani premier zawróci z tej drogi - dodał.

Reklama

Zamieszanie dotyczy wypowiedzi Dudy, który pytany w RMF FM o słowa Zbigniewa Bujaka, który zadeklarował, że byłby za tym, aby posłać polskich żołnierzy na Ukrainę, odpowiedział: "Jesteśmy członkiem NATO i uważam, że powinniśmy to respektować, jeżeli to zostanie uzgodnione w obrębie NATO i jakieś siły NATO zostaną wysłane...". Dopytywany o osobistą opinię, Duda odparł: "Pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja, trzeba by się nad nią dobrze zastanowić".

Premier Kopacz, pytana w kontekście wypowiedzi Bujaka, czy rozważa taką możliwość, powiedziała: "słyszałam od kandydata PiS na prezydenta, który powiedział, że powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę. I to jest przerażające, bo jeśli priorytetem w programie wyborczym przyszłego prezydenta jest taka deklaracja, to ja mogę odpowiedzieć tylko jedno: PiS zawsze ciągnęło do wojny, a Platforma chciała pokoju" - powiedziała szefowa rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy