Reklama

Reklama

Duda i Rau wyrażają solidarność z ofiarami łukaszenkowskiej dyktatury

- Wyrażam solidarność ze wszystkimi ofiarami łukaszenkowskiej dyktatury - oświadczył w sobotę prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa dodała, że blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, "bo chcieli, by ich kraj był wolny i demokratyczny".

Prezydent zamieścił w sobotę na Twitterze dwa wpisy po polsku i białorusku, w których wyraził solidarność z ofiarami represji na Białorusi. "Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli, by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni" - napisał na Twitterze w sobotę prezydent.

Wpis został opatrzony hashtagiem: #StandWithBelarus.

Szef MSZ także zapewnił o wsparciu dla Białorusinów

Szef MSZ Zbigniew Rau w sobotę zapewnił o wsparciu dla wszystkich Białorusinów i białoruskich Polaków - ofiar politycznych prześladowań. "W Dniu Solidarności z Więźniami Politycznymi na Białorusi pragnę przesłać słowa wsparcia dla wszystkich Białorusinów i białoruskich Polaków - ofiar politycznych prześladowań, których jedyną winą jest pragnienie wolności i poszanowania godności osobistej i narodowej" - napisał na Twitterze Rau.

Reklama

Ocenił, że dzisiejsze prześladowania na Białorusi "przypominają opis carskich prześladowań". "Ku przestrodze dzisiejszych oprawców zacytuję słowa wieszcza: +nasz naród jak lawa, z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa. Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi, plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi+" - dodał szef MSZ.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy