Reklama

Reklama

Doradcy Trumpa szukali informacji o Polsce? Szczerski: To post-prawda

Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział, że doniesienia mediów o tym, że współpracownicy Donalda Trumpa poszukiwali informacji o rzekomych ingerencjach Polski na Białorusi nie mają pokrycia w rzeczywistości. W wywiadzie dla Polskiego Radia minister poinformował, że zapewnienie takie uzyskał od strony amerykańskiej.

"My tę informację sprawdzaliśmy i należy uznać ją za post-prawdę. To rodzaj informacji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej bez realnej weryfikacji ich prawdziwości" - powiedział Krzysztof Szczerski.

Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta przebywa w Waszyngtonie, gdzie spotkał się z doradcą Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego generałem Michaelem Flynnem. Jednym z tematów ich rozmowy była sytuacja w naszym regionie. Krzysztof Szcerski zapewnił jednak, że nie było mowy o agresywnych działaniach naszego kraju, tylko o tym, czy Polska jest dostatecznie zabezpieczona przed ewentualnymi zagrożeniami z bezpośredniego sąsiedztwa.

Reklama

"To rzeczywiście było przedmiotem rozmowy i realnej sojuszniczej troski. Byłem pytany czy czujemy się bezpieczni wobec różnych zagrożeń, które mogą pojawić się wobec nas" - wyjaśnił minister.

Agencja Associated Press opublikowała wczoraj analizę działań i zamierzeń prezydenta Donalda Trumpa w polityce zagranicznej. Jej autorzy napisali, że doradcy amerykańskiego prezydenta pytali instytucje odpowiedzialne z bezpieczeństwo narodowe, jak można poprawić relacje z Rosją. AP twierdzi że prosili również o informacje na temat rzekomych ingerencji Polski na Białorusi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy