Reklama

Reklama

Donald Tusk świętuje urodziny. Nawiązał we wpisie do Beatlesów

22 kwietnia swoje 64. urodziny świętuje były premier Donald Tusk. Niedługo po północy zamieścił on na swoim profilu na Twitterze wpis, w którym - nawiązując do wieku - odwołał się do jednej z piosenek zespołu "The Beatles". Spotkało się to z licznymi reakcjami.

Donald Tusk, obecny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. W rocznicę urodzin zamieścił na swoim profilu tweet będący cytatem z piosenki "The Beatles".

"Czy będziesz mnie wciąż potrzebowała, czy będziesz mnie wciąż karmiła, gdy będę mieć 64 lata?" - tak można przetłumaczyć słowa zawarte we wpisie. Jest to fragment utworu "When I'm Sixty-Four" pochodzącego z roku 1967 roku.

Tweet spotkał się z żywą reakcją internautów. W ciągu 12 godzin od publikacji skomentowało go 1,4 tys. użytkowników, otrzymał także blisko siedem tysięcy reakcji. Niektórzy skorzystali z okazji, by pod wpisem złożyć życzenia byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej.

Reklama

Zobacz także: Borys Budka: To grupa, która chce zastraszyć polskich sędziów

Z zainteresowaniem użytkowników mediów społecznościowych spotkał się także urodzinowy wpis Tuska opublikowany na Instagramie. "Kiedy chcesz ponownie wdrapać się na sam szczyt, ale młodzi blokują ci drogę..." - napisał były premier pod zdjęciem, na którym asekuruje wnuka wspinającego się na drabinki na placu zabaw.

Utwór ze słynnego albumu

"When I'm Sixty-Four" to piosenka, która po raz pierwszy pojawiła się na "Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band" - ósmym studyjnym albumie słynnej czwórki z Liverpoolu. "Sierżant Pieprz" okazał się wielkim hitem - został sprzedany dotychczas w ponad 30 milionach egzemplarzy.

Jest uznawany za jeden z najważniejszych albumów The Beatles, część fanów i krytyków muzycznych ocenia go nawet jako ten najważniejszy. Został umieszczony przez magazyn "Rolling Stone" na pierwszym miejscu listy 100 najlepszych albumów muzycznych wszech czasów.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy