Reklama

Donald Tusk skomentował zdjęcie Ewy Kopacz w moskiewskim prosektorium

"Kiedy Ewa Kopacz pomagała rodzinom ofiar w najtrudniejszych sytuacjach, PiS z bezpiecznego ukrycia organizował akcję narodowego szczucia. I tak jest do dziś" - tymi słowami szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk skomentował awanturę wokół ujawnionych zdjęć Ewy Kopacz z kwietnia 2010 roku.

Nie milkną komentarze po premierze "Stanu zagrożenia". 

W filmie Ewy Stankiewicz pokazano m.in. zdjęcia z prosektorium, na których widać ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz, a także mężczyzn, którzy pracowali przy sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Kopacz jest ostro krytykowana m.in. przez polityków PiS. W jej obronie stanął były premier Donald Tusk.

"Kiedy Ewa Kopacz pomagała rodzinom ofiar w najtrudniejszych sytuacjach, PiS z bezpiecznego ukrycia organizował akcję narodowego szczucia. I tak jest do dziś" - napisał na Twitterze Donald Tusk. 

Reklama

Jak poinformowano, film wyreżyserowany przez Ewę Stankiewicz został oparty na dokumentach Naczelnej Prokuratury Wojskowej i raporcie technicznym podkomisji do planowego zbadania wypadku lotniczego. Emisja tego filmu była wielokrotnie przekładana.

"W ostatnim niewygłoszonym przemówieniu prezydent Lech Kaczyński podkreślał, że zabicie elity miało zniszczyć państwo polskie i utorować drogę Rosji sowieckiej do podboju Europy. Zdolność powiedzenia prawdy o tym, kto zabił, uważał za fundament naszej suwerenności" - oświadczono w filmie.

Zdjęcia Ewy Kopacz

Cytowany w dokumencie specjalista medycyny ratunkowej, który był dzień po katastrofie w Moskwie, powiedział, że podczas identyfikacji ciał w prosektorium polscy medycy sądowi nie uczestniczyli w samych sekcjach. Ukazano przy tym zdjęcia z prosektorium, na których widać ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz, w towarzystwie m.in. pracowników zajmujących się przenoszeniem ciał ofiar katastrofy.

Na jednej z fotografii widać czarny worek położony na noszach.

"Tych zdjęć jest znacznie więcej". Czytaj tekst naszych reporterów

Polsatnews.pl/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy