Reklama

Reklama

Donald Tusk przyjął trzecią dawkę szczepionki

Donald Tusk na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował, że przyjął trzecią dawkę szczepionki. - Dlatego będziemy mogli przywitać świętego Mikołaja wszyscy razem. Jeśli kochasz, to się szczep - mówi szef PO.

- Dzisiaj jest ważny dla mnie dzień, idę na trzecie szczepienie - mówi Tusk. Podkreśla, że ten dzień jest ważny nie tylko dlatego, że będzie czuł się bezpieczniejszy, ale również z powodu zbliżających się Mikołajek. - U mnie w domu to szczególny dzień. Najstarszy wnuk nazywa się Mikołaj, więc na imieniny, a one są wyjątkowo fajne nie tylko dla niego - podkreśla lider PO.

- Będziemy mogli się znowu spotkać w pełnym gronie, zaszczepieni. Nie musiałem nikogo w domu szczególnie namawiać. Wszyscy byli przekonani. Może dlatego, że wszystkim nam tak bardzo na sobie zależy - mówi Tusk.

Reklama

- Domyślacie się, jak bardzo kocham moje dzieci i wnuczęta. Dlatego jestem taki zadowolony i szczęśliwy, że wszyscy, którzy są uprawnieni, są zaszczepieni - podkreśla.

Jak dodaje, "przyjąłem właśnie trzecią, przypominającą dawkę". - Dlatego będziemy mogli przywitać świętego Mikołaja wszyscy razem. Jeśli kochasz, to się szczep - kończy Tusk.

Szczepienia w Polsce

W Polsce od końca grudnia 2020 r. wykonano 42 226 766 iniekcji. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 20 470 166 osób.

Dzienna liczba szczepień to 182 663 iniekcje.

Trzecią dawkę szczepionki przyjęło 232 798 osób, a dawkę przypominającą - 3 052 853 osoby.

Łącznie do Polski dostarczono 75 286 960 dawek szczepionki, z czego do punktów trafiło 41 997 895 dawek.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 594 507 dawek.

Zgłoszono 16 349 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w większości łagodnych.


Reklama

Reklama

Reklama