Reklama

Reklama

Donald Tusk pogratulował Mateuszowi Morawieckiemu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wystosował list z gratulacjami do premiera Mateusza Morawieckiego, podkreślając, że liczy na dobrą współpracę. Europa liczy, że wraz ze zmianą premiera polskiego rządu nastąpi ocieplenie stosunków z UE.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wystosowali listy z gratulacjami do premiera Mateusza Morawieckiego.

Przywódcy instytucji unijnych napisali, że liczą na współpracę z nowym szefem polskiego rządu. Tusk, który zamieścił list na swoim prywatnym koncie na Twitterze, napisał, że gratuluje Morawieckiemu zarówno w swoim imieniu, jak i Rady Europejskiej. "Liczę na dobrą współpracę.

"Działanie na rzecz silnej pozycji Polski w UE i jedności wszystkich państw członkowskich jest potrzebą chwili" - pisze Tusk.

Reklama

"Mam nadzieję, że znajdziemy sposobność porozmawiania o tym przy okazji najbliższej Rady Europejskiej" - zaznaczył Tusk.

W lewym dolnym rogu listu widać, jak przewodniczący RE zwrócił się do nowego premiera polskiego rządu. Tusk pisze: "Jego Ekscelencja Pan Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej".

Jean-Claude Juncker podkreślił z kolei, że jest przekonany, że przewodnictwo Morawieckiego w Radzie Ministrów będzie ważnym czynnikiem przyczyniającym się do dalszego sukcesu gospodarczego Polski.

"Żywię także nadzieję, że w trakcie sprawowania przez Pana urzędu premiera RP, Polska będzie w dalszym ciągu pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej oraz rozwoju gospodarczego Unii" - napisał szef Komisji.

Jak dodał, liczy na aktywny udział Morawieckiego w działaniach służących wzmacnianiu roli UE, jako ważnego aktora na scenie międzynarodowej, stojącego zawsze po stronie wartości demokratycznych.

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Morawieckiego na urząd prezesa Rady Ministrów. Zastąpił on na tym stanowisku dotychczasową szefową rządu Beatę Szydło.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy