Reklama

Donald Tusk pisze o zaprzysiężeniu Dudy. "Uprzedzam"

W czwartek ma się odbyć zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję na stanowisku prezydenta. Podczas gdy kolejni politycy deklarują, że nie pojawią się tego dnia w Sejmie, do tych, którzy w uroczystości udział wezmą, odezwał się Donald Tusk.

Zwołane na 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego odbędzie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży wówczas przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

Wiadomo, że w obradach nie weźmie udziału główny konkurent Dudy z wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski. Nie pojawią się także byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i były szef MSZ Radosław Sikorski. Jedni ze względów politycznych, inni z powodu epidemii koronawirusa.

Reklama

Do tych, którzy zjawią się na uroczystości, zwrócił się były premier Donald Tusk.

"Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach 'uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji' zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę" - napisał na Twitterze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy