Reklama

Reklama

Donald Tusk: Ludzie mnie znają, będę chciał to wykorzystać

Wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk zapowiedział z rozmowie z Polsat News, że zamierza zaangażować się w polską politykę. Nie wyklucza też stworzenia w kraju nowego ruchu politycznego.

"Ludzie mnie znają, będę chciał to wykorzystać" - powiedział w czwartek Tusk. "Mam wrażenie, że niezależnie czy mnie lubią, czy nie, liczą się z moją opinią, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie międzynarodowe" - dodał w rozmowie z reporterką Polsat News. 

Były lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że zwiększy swoje zaangażowanie w życie polityczne w kraju.

Pytany przez dziennikarkę Polsat News o to, czy myśli o stworzeniu w Polsce nowej siły politycznej, nie odpowiedział wprost. Wskazał jednak, że szczególnie interesuje go praca z młodymi ludźmi. 

Reklama

"Chciałbym, żeby w Polsce znalazła się grupa 10, 20, może 100 młodych ludzi, którzy będą rozumieli świat tak, jak on na to zasługuje. Żeby oni na serio wzięli sprawy w swoje ręce. Nie tylko dlatego, że są młodsi ode mnie, bo wiek nie wystarczy, ale dlatego, że lepiej rozumieją ten świat. A co z tego będzie, zobaczymy" - powiedział w rozpowie z Polsat News Tusk. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy