Reklama

Reklama

Donald Tusk komentuje sytuację polskich przedsiębiorców. "To ich zabije"

- Rząd PiS rusza na wojnę z polską przedsiębiorczością - stwierdził Donald Tusk w nagraniu opublikowanym na Twitterze. Lider PO mówi w nim o historycznie słabym wyniku złotego względem dolara, wylicza pomysły władzy, które mają przeciwdziałać drożyźnie oraz podkreśla problem wysokich cen prądu i gazu. Tusk zapewnił, że przedsiębiorcy "nie zostaną sami w tej trudnej chwili", zaś jego partia będzie na wszelkie możliwe sposoby blokować działania Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nagrał materiał, który opublikował na swoim profilu na Twitterze. "To zabije polską gospodarkę" - brzmi komentarz zamieszony wraz z filmem.

Swoją wypowiedź lider PO zaczął od kursu złotego, jaki w ostatnich kilku godzinach zanotował historycznie słaby wynik względem amerykańskiej waluty, osiągając wartość pięciu złotych za jednego dolara.

Reklama

Donald Tusk: To śmiertelne zagrożenie dla polskich firm

- W ciągu ostatniego tygodnia z polskiej giełdy wyparowało ponad 40 mld złotych - stwierdził były premier. Dodał, że opublikowano wczoraj raport polskich ekonomistów, który stwierdza, iż jeszcze przed wojną w Ukrainie gospodarka Polski była "na krawędzi katastrofy". - Zdaje się, że rząd PiS-u zrobił tu solidny krok naprzód - powiedział lider PO.

W jego opinii rząd Mateusza Morawieckiego, "rusza na wojnę z polską przedsiębiorczością". - Ustawa Sasina, podatek nałożony wstecz na marżę brutto - wylicza Tusk, twierdząc, że "przedsiębiorcy dobrze rozumieją, że oznacza to śmiertelne zagrożenie dla polskich firm".

"Przedsiębiorcy nie zostaną sami w tej trudniej chwili"

Donald Tusk kontynuował, że minister Ziobro ma pomysły wprowadzenia "gigantycznych kar, bez wyroków sądowych, na polskie firmy". W swojej wypowiedzi podkreślał także wysokie ceny gazu i prądu, które "dobijają polskich przedsiębiorców od wielu miesięcy".

Lider PO zadeklarował w swoim nagraniu, że właściciele firm potrzebują w tej sytuacji pomocy i, jak zapewnił, "nie zostaną sami w tej trudnej chwili". - Użyjemy wszystkich możliwych środków, aby te niebezpieczne pomysły władzy zablokować - skwitował Donald Tusk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy