Reklama

Reklama

Donald Tusk: Dziś Polską rządzi Jarosław "Mejza" Kaczyński

- Myślę, że to dla Jarosława Kaczyńskiego trudne i musi cierpieć, bo po raz pierwszy został zaszantażowany przez takiego człowieka jak Łukasz Mejza. Dziś Polską rządzi Jarosław "Mejza" Kaczyński - podkreślił Donald Tusk. Lider PO zaznaczył, że sprawa Mejzy może doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Zapewnił też, że chce wziąć na siebie odpowiedzialność bycia premierem, "ale nie musi nim zostać".

Donald Tusk i Anne Applebaum wspólnie napisali książkę pod tytułem "Wybór".

"W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu" - mówią w swoich rozmowach o najważniejszych wyborach, przed jakimi stoją Polska, Europa i świat - czytamy w opisie książki.

Między innymi ten temat poruszono w serwisie gazeta.pl.

Tusk: Polską rządzi Jarosław "Mejza" Kaczyński

- Myślę, że to dla Jarosława Kaczyńskiego trudne i musi cierpieć, bo po raz pierwszy został zaszantażowany przez takiego człowieka jak Łukasz Mejza. Dziś Polską rządzi Jarosław "Mejza" Kaczyński - stwierdził Donald Tusk, nawiązując do narastających kontrowersji wokół młodego polityka.

Reklama

Lider PO zaznaczył, że sprawa Mejzy może doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

Pytany o to, czy chciałby być premierem, zaznaczył, że chętnie wziąłby na siebie tę odpowiedzialność, ale "nie musi". - Mówię moim współpracownikom, nie patrzcie na mnie - dodał.

Poruszono również temat środków z unijnego Funduszu Odbudowy, których nasz kraj wciąż nie otrzymał.

- Nie Europa, a Kaczyński i Ziobro blokują środki unijne dla Polski - zaznaczył Tusk.

Reklama

Reklama

Reklama