Reklama

Dolny Śląsk: Śmiertelny wypadek na torach. Samochód wjechał pod pociąg

Samochód dostawczy, przewożący akcesoria meblowe, zderzył się z pociągiem osobowym relacji Gdańsk-Jelenia Góra - podaje TVN24. Nie żyje jedna osoba. Druga jest ranna. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrowa Olesnicka na Dolnym Śląsku.

- Samochód typu bus z nieustalonych przyczyn wjechał pod pociąg. W auto najpierw uderzył jeden pociąg, przeciągnął go kilkadziesiąt metrów. Z drugiej strony jechał drugi pociąg i jeszcze raz uderzył w samochód - relacjonował Sławomir Gierlach z dolnośląskiej policji w Oleśnicy, cytowany przez RMF24. Do wypadku doszło na drodze powiatowej. 

Jak poinformował na antenie TVN24 biorący udział w akcji strażak, pociągiem podróżowało 196 pasażerów i 8 osób z obsługi. Nikomu z nich nic się nie stało.

Reklama

Większości pasażerów już udało się zorganizować transport zastępczy.

Na miejscu wypadku jest prokurator, policja i komisja PKP wyjaśniająca przyczyny tragicznego zderzenia.

Elementy samochodu blokują tory zarówno w kierunku Wrocławia jak i Ostrowa Wielkopolskiego.

Na drugim torze na przejazd czeka pociąg towarowy. Na miejscu wypadku jest prokurator, policja i komisja PKP wyjaśniająca przyczyny tragicznego zderzenia.

Pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu pociągów. Składy Przewozów Regionalnych zostały zastąpione przez autobusy. Pociągi InterCity kierowane są objazdem przez Kluczbork.

Na razie wiadomo, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym działała sygnalizacja. Kierowca busa nie zatrzymał się przed przejazdem.

Interia/RMF

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama