Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Będzie kolejny proces matki, która zabiła dwie córki. Interweniował Ziobro

Sąd Najwyższy uchylił wyrok 25 lat więzienia dla Natalii W. skazanej za dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci - 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii w 2018 r. w Lubinie (woj. dolnośląskie). O kasację wyroku wnosił prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Sprawa trafiła do ponownego rozpoznania do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. 

Do tragedii opisanej w akcie oskarżenia doszło w styczniu 2018 roku. W jednym z mieszkań w Lubinie (Dolnośląskie) policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranne 12-letnią dziewczynkę i matkę dzieci. 12-latka zmarła w szpitalu. Kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Na ciałach dziewczynek były rany kłute i cięte.

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut podwójnego zabójstwa. Podczas śledztwa W. przyznała się do zabicia swoich dzieci. Złożyła wyjaśnienia, ale nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

Reklama

W grudniu 2018 r. Sąd Okręgowy w Legnicy uznał W. winną obu zabójstw i wymierzył jej karę dożywotniego więzienia. Wyrok ten zmienił Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który orzekł wobec kobiety karę 25 lat więzienia.

Prokurator generalny: Kara rażąco niewspółmierna do stopnia winy

Prokurator generalny wniósł do Sądu Najwyższego o kasację tego wyroku, wskazując, że kara orzeczona w sądzie apelacyjnym "jest rażąco niewspółmierna do bardzo wysokiego stopnia winy i społecznej szkodliwości czynów przypisanych oskarżonej, a tym samym niesprawiedliwa i wniósł w tej sprawie kasację" - podała w komunikacie Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Jak podano, w kasacji prokuratura wskazał na brutalny sposób działania oskarżonej. "Zaznaczono, że przestępcze działanie kobiety interpretować można jako odreagowanie emocji gniewu i złości, pierwotnie wygenerowanych do partnera, a następnie przeniesionych na dzieci. Ponadto emocje te miała zdolność kontrolować, a mimo tego doprowadziła do śmierci swoich dzieci. Co więcej sama stworzyła sytuację konfliktową, którą podsycała" - napisano w komunikacie prokuratury.

Sąd Najwyższy, uznając zasadność wniesione przez prokuratora generalnego kasacji, uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania sądowi odwoławczemu.

Według prokuratury SN uznał zasadność podnoszonych w kasacji zarzutów i wskazał, że orzeczona wobec Natalii W. kara jest "rażąco łagodna i nie czyni zadość wymogom prewencji indywidualnej, jak też przeczy względom na społeczne oddziaływanie kary".

Zobacz też: SN uwzględnił kasację Zbigniewa Ziobry w sprawie zabójstwa czteroletniej Oliwii

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy