Reklama

Reklama

Doktor Karpiński o stanie zdrowia Adamowicza: Sytuacja jest bardzo poważna

"Mamy do czynienia z sytuacją dramatyczną, ale prezydent jest pod dobrą opieką" - mówi lekarz Jerzy Karpiński w rozmowie z TVN24. Tymczasem PAP podaje nieoficjalnie, że Adamowicz jest operowany.

Jutro ma zostać zorganizowana konferencja prasowa.

"Sytuację można ocenić jako bardzo poważną, natomiast wszyscy liczymy na to, że pan prezydent dojdzie do zdrowia i będzie mógł wśród nas niedługo sam się wypowiadać. Chciałbym uspokoić, że jest pod troskliwą opieką" - powiedział Jerzy Karpiński - dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

"Liczę na to, że jutro rano uzyskamy wszyscy dobre informacje. Mam taką nadzieję, za wcześnie, by podsumowywać efekt działań służb medycznych" - dodaje Jerzy Karpiński.

Doktor Karpiński potwierdził, że doszło do reanimacji, po której prezydent Gdańska mógł zostać przetransportowany do szpitala.

Prezydent znajduje się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Reklama

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej prezydent Adamowicz jest operowany.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy