Reklama

Reklama

Do PiS dołączyło dwóch nowych senatorów

Byli senatorowie Platformy Obywatelskiej, Andrzej Misiołek i Leszek Piechota dołączają dołączają do Prawo i Sprawiedliwości - poinformował marszałek senatu Stanisław Karczewski.

"Byli senatorowie Platformy Obywatelskiej Andrzej Misiołek oraz Leszek Piechota dołączają do biało-czerwonej drużyny dobrej zmiany. Witam w gronie senatorów Prawa i Sprawiedliwości" - napisał na Twitterze Stanisław Karczewski.

"Senatorowie przechodzą do klubu PiS i będą przyjęci do klubu PiS" - sprecyzował w rozmowie z PAP Karczewski. "To gorąca, obustronna akceptacja" - dodał.

Senatorowie Andrzej Misiołek i Leszek Piechota, zrezygnowali wcześniej z członkostwa w Platformie. Powodem ich decyzji był brak reakcji władz PO na wywiad udzielony przez Borysa Budkę w niemieckiej gazecie.

Reklama

"Niegodne polskiego posła wystąpienie"

W wywiadzie dla "Die Zeit" Borys Budka zaapelował do Unii Europejskiej o zastosowanie ultimatum wobec Polski. Dwaj senatorowie skrytykowali te słowa i zasugerowali również, by Budka sprostował wypowiedź.

"Tak się do dziś nie stało. Władze Klubu Parlamentarnego PO, jak i władze Platformy Obywatelskiej nie zareagowały na niegodne polskiego posła wystąpienie" - napisali w oświadczeniu, w którym tłumaczyli powody opuszczenia szeregów partii.

W ich ocenie, słowa Budki spowodowały oddanie przez europosłów PO głosów za rezolucją potępiającą Polskę w Parlamencie Europejskim, co senatorowie określili słowami "skandaliczne zachowanie".  "Taka postawa pokazuje, że w Platformie Obywatelskiej, jak i w Klubie Parlamentarnym PO, jest przyzwolenie na tego typu postawy i zachowania. (...) Nie godzimy się z taką linią działania" - stwierdzili, tłumacząc swoje odejście.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy