Reklama

Reklama

Do Europy zbliża się cyklon Georgina. Będzie zmiana pogody w Polsce

Zbliża się głęboki cyklon Georgina, którego działanie odczuje znaczna część Europy, w tym również Polska. Spowoduje on załamanie pogody, a nawet podtopienia. Sprawdź, jak cyklon wpłynie na pogodę w Polsce i kiedy można się go spodziewać.

Cyklon Georgina zbliża się do Europy

Cyklon Georgina dotrze do zachodniej Europy w najbliższych godzinach. Jego największy wpływ prognozowany jest na okres od 19 do 23 października. Będzie oddziaływał również na pogodę w Polsce, w szczególności na południowe rejony naszego kraju.

Cyklon zmieni pogodę na zachodzie Europy

Nadchodzący cyklon Georgina wpłynie na pogodę w wielu miejscach Europy. Na zachodzie kontynentu, między innymi w Irlandii i Anglii, cyklon przyniesie wichury, ulewy i burze. Będą one na tyle silne, że mogą skutkować podtopieniami oraz zalaniami.

Oprócz tego strefy frontowe, wynikające z cyklonu Georgina, przyniosą opady deszczu, burze i wichury między Półwyspem Iberyjskim a Wyspami Brytyjskimi - podaje dobrapogoda24.pl. Jednak w tych miejscach nie tylko nastąpi załamanie pogody, ale równocześnie będzie ona bardzo dynamiczna. Mogą tam wystąpić gwałtowne burze z ulewami oraz bardzo silne podmuchy wiatru.

Reklama

Oprócz tego cyklon Georgina przyniesie opady i silny wiatr w rejonach Francji oraz Niemiec. Co więcej, pojawi się na tym obszarze niż wtórny.

Jak cyklon Georgina wpłynie na pogodę w Polsce?

Cyklon Georgina będzie oddziaływał również na pogodę w Polsce. Niż powstający na jego skutek będzie powodował zaciąganie ciepłej masy powietrza, płynącej z południowego zachodu, a następnie cyklon skieruje powietrze w kierunku środkowej Europy.

W praktyce będzie to oznaczało, że cyklon Georgina skieruje do Polski cieplejsze temperatury, w szczególności na południu kraju. Temperatury, które zanotujemy w tych dniach, będą wynosiły około 16-21 stopni Celsjusza.

Szczegółową pogodę dla swojego rejonu warto sprawdzić tutaj.

Czytaj również:

Jaka pogoda na 1 listopada? Sprawdź, jakie prognozy są na Wszystkich Świętych

Jaka pogoda będzie tej jesieni? Synoptycy: W normie. Ale jest pewien haczyk

Oglądaj także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy