Reklama

Reklama

Dla żartu zamknęli w pralce dwulatka. Sąd obniżył im karę więzienia

We wtorek (17 listopada) Sąd Okręgowy w Radomiu, rozpatrując apelacje prokuratora i obrońców, obniżył kary dwóm mężczyznom, którzy dla żartu zamknęli dwuletnie dziecko w pralce. Jeden został skazany na rok więzienia zamiast 1,5 roku, a drugi na osiem miesięcy zamiast na rok. Wyrok jest prawomocny.

W ocenie sądu nie doszło do znęcania się mężczyzn nad dzieckiem, co zarzucała 24-latkowi i 20-latkowi prokuratura, i za co zostali skazani przez sąd pierwszej instancji.

Sąd uznał natomiast, że oskarżeni winni są tego, że "działając wspólnie i w porozumieniu pozbawili dwuletniego Kacpra D. wolności, w ten sposób, że skrępowali jego ruchy i umieścili go w pralce automatycznej". Następnie - jak zaznaczył sąd - 24-letni Tomasz K. i 20-letni Adam B., przymykając drzwiczki pralki, przetrzymali dziecko w jej wnętrzu przez dziewięć sekund i w tym czasie nagrali z tego zdarzenia film telefonem komórkowym.

Reklama

Skazani to 24-letni Tomasz K., pod którego opieką matka zostawiła dwuletnie dziecko i poszła do pracy oraz 20-letni Adam B. - ich znajomy, który pomieszkiwał razem z nimi w wynajętym mieszkaniu.

Sfotografowali też dwulatka z włożonym do ust papierosem

W maju 2018 r. partner matki dziecka Tomasz K. dla żartu włożył chłopca do pralki na około dziewięć sekund, a Adam B. nagrał w tym czasie filmik telefonem komórkowym. Mężczyźni naśmiewali się z przestraszonego i płaczącego chłopca. Tego samego dnia sfotografowali też dziecko z włożonym do ust niezapalonym papierosem. Film i zdjęcie wysłali koledze, który potem opublikował je w internecie.

W styczniu ub. roku prokuratura oskarżyła dwóch mężczyzn - wówczas 23-letniego partnera matki dziecka oraz jego 19-letniego znajomego - o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad niespełna dwuletnim chłopcem. Zdaniem śledczych, mężczyźni narazili też chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu.

W listopadzie ub. roku Sąd Rejonowy w Radomiu wydał wyrok w tej sprawie. Partner matki dziecka Tomasz K. został skazany na 1,5 roku więzienia, a jego 19-letni znajomy Adam B. na rok. Wyrok pierwszej instancji był nieprawomocny. Apelacje wnieśli zarówno prokuratura, jak i obrońcy oskarżonych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy