Reklama

"DGP": Tajemnicza śmierć radnego Pawła Chruszcza

Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu zmarły w zeszłym tygodniu Paweł Chruszcz miał porozmawiać w Warszawie z Maciejem Wąsikiem, byłym szefem CBA, obecnie sekretarzem stanu w KPRM - podaje w poniedziałek "DGP".

"To prawda. Wiedziałem, że mam spotkać się w sprawie przedszkola i nieprawidłowości z tym związanych" - potwierdza Wąsik "DGP".

Według gazety radny Głogowa miał mu przekazać dokumenty dotyczące sprzedaży przez władze miasta przedszkola po zaniżonej cenie. Nie zdążył tego zrobić. 31 maja jego koledzy znaleźli go martwym wiszącego na słupie elektrycznym. Nie razie nie wiadomo, czy popełnił samobójstwo, czy ktoś mu w tym pomógł - przypomina gazeta.

Na początku marca odkryto, że w głogowskim Zielonym Przedszkolu opiekunka znęcała się nad niepełnosprawnym dzieckiem. Do tej placówki chodził najmłodszy syn Pawła Chruszcza. Radny, przyglądając się sprawie, zwrócił uwagę - na kolejne jego zdaniem - nieprawidłowości. Zastanawiała go cena, za jaką prezydent Głogowa sprzedał placówkę. Było 940 tys. zł, choć według lokalnych analityków nieruchomość mogła być warta ponad 2 mln zł. Zastosowano przy tym dopuszczony prawem tryb bezprzetargowy. Płatność rozłożono na pięć lat, dlatego miasto w efekcie dostało za sprzedaż mniej niż wcześniej za dzierżawę budynku. Według miasta wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Reklama

Na kwietniowej sesji rady miasta - pisze "DGP" - pomiędzy prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem a radnym Chruszczem doszło do starcia w sprawie przedszkola. Rokaszewicz obiecał przekazać dokumentację w sprawie placówki, a jedocześnie złożył zawiadomienie do prokuratury, że został obrażony jako funkcjonariusz publiczny.

Mieszkańcy miasta uważają, że Chruszcz był postrzegany jako potencjalny konkurent Rokaszewicza w jesiennych wyborach samorządowych, chociaż sam on takich planach nie wspomniał - przypomina gazeta.

Z kolei właściciel przedszkola żądał od Chruszcza przeprosin i wypłaty na własną fundację zajmującą się "ochroną i promocją zdrowia małoletnich".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy