Reklama

Reklama

"DGP": PiS chce pogrzebać sztandarowy projekt PO

PiS chce pogrzebać ogólnopolski projekt budowy boisk, czyli jeden ze sztandarowych punktów programu Platformy Obywatelskiej. Rząd nie da ani grosza na bezpośrednią modernizację obiektów, przez co orliki mogą przestać istnieć - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Na program budowy boisk PO przeznaczyła miliard złotych. Teraz, cztery lata od zakończenia inwestycji, 2600 obiektów wymaga remontu - czytamy w "DGP". Jednak pieniędzy na modernizację obiektów nie będzie. 

"Byłoby to rozwiązanie iście prześmiewcze, pokazujące sposób, w jaki budowano te obiekty" - mówi w rozmowie z dziennikiem minister sportu Witold Bańka.

Bańka informuje, że ministerstwo sporu nie ma środków na ten cel. Pieniądze na remont orlików powinny zabezpieczyć samorządy. Koszt naprawy wyniósłby nawet 500 mln zł. 

Oburzony postawą rządu jest Ireneusz Raś, poseł PO i współtwórca projektu budowy boisk. Jego zdaniem "w imię politycznej walki PiS chce dokonać anihilacji przełomowego programu. I to tylko dlatego, że zrealizowała go Platforma" - mówi w "DGP". 

Raś przekonuje, że zużycie się orlików to dowód na sukces programu. 

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy