Reklama

Reklama

"DGP": Nie będzie gett edukacyjnych dla uchodźców

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wycofuje się z pomysłu utworzenia "specjalnych" szkół dla dzieci uchodźców na terenie zamkniętych ośrodków - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Według pomysłu ministerstwa, lokalne władze miały dostać możliwość zdecydowania, żeby dzieci rodziców starających się o azyl uczyły się nie w szkołach a na terenie zamkniętych ośrodków dla uchodźców. 

Resort wyjaśniał, że szkoły są przepełnione, a niechęć cudzoziemców do nauki mogłaby demotywować polskie dzieci - przypomina dziennik. 

Inicjatywę skrytykowały liczne instytucje. Negatywne opinie wydały Agenda ONZ ds. Uchodźców czy UNICEF. MSWiA zarzucono "dyskryminację i stygmatyzację dzieci, które wcześniej doświadczyły przemocy". 

"DGP" zauważa, że pomysłu MSWiA nie wsparł także MEN. 

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy