Reklama

Reklama

Dewastacja nagrobku Bieruta. RMF FM: Policjanci ścigający sprawców działali zgodnie z przepisami

Funkcjonariusze ścigający sprawców zdewastowania nagrobku Bolesława Bieruta działali zgodnie z policyjnymi przepisami. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, w Komendzie Stołecznej Policji umorzono postępowanie wyjaśniające, czy nie złamali prawa podczas zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o ten występek.

Postępowanie było skutkiem interwencji ministra sprawiedliwości oburzonego niezasadnym jego zdaniem zatrzymaniem na czterdzieści osiem godzin.

Powodem umorzenia postępowania był sierpniowy wyrok sądu w sprawie zatrzymania 49-letniej Moniki S. i 24-letniego Janusza W. Chodziło o zażalenie zatrzymanych, którzy uważali, że policjanci działali niezgodnie z prawem i nadużyli swoich uprawnień.

Sąd przyznał wtedy rację policjantom i to zakończyło także wewnętrzne postępowanie prowadzone przez Komendę Stołeczną Policji. Decyzję w tej sprawie podjął szef Komendy Policji dla Warszawy Żoliborza. 

Reklama

Grzegorz Kwolek


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy