Reklama

Reklama

Deszcz ze śniegiem i śnieg. GDDKiA ostrzega kierowców

Poranek w drugi dzień świąt przywitał zimową aurą. W związku z warunkami pogodowymi w nocy z piątku na sobotę na ulice Warszawy wyruszyły posypywarki - poinformował stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta. Drogi w kraju przejezdne, ale jest dość ślisko - ostrzegają kierowców służby.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie przekazała, że w sobotę na godz. 7 rano wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

GDDKiA poinformowała również, że w niektórych regionach kraju warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność. "Lokalna śliskość występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego na dk 51 odc. Lidzbark Warmiński - Molwity; mazowieckiego na: dk 53 odc. Ostrołęka - Myszyniec i dk 61 odc. Serock - Różan; lubelskiego na: dk 19 odc. Radzyń Podlaski - Międzyrzec Podlaski; łódzkiego na: dk 74 odc. Osjaków - Walichnowy, dk 45 odc. Morzykobyła - Oleśnica, dk 43 odc. Wieluń - Dzietrzniki i dk 42 odc. Kiedosy - Nowa Brzeźnica; zachodniopomorskiego na: dk 25 odc. Bobolice - Biały Bór" - podkreślono.

Reklama

Wskazano, że opady deszczu ze śniegiem występują na terenie województwa podlaskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Z kolei opady śniegu występują na terenie województwa: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego.

"GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach" - zaznaczono w komunikacie.

Stolica. Akcja rozpoczęła się o 3:00 w nocy 

 

"W związku z warunkami pogodowymi o godz. 3.00 rozpoczęła się akcja służb oczyszczania miasta. Posypywarki działają na warszawskich mostach, wiaduktach i takich ulicach jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 230 kilometrów dróg" - poinformował w komunikacie stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM). Podano, że w akcji biorą udział 42 posypywarki.

Zaznaczono, że ZOM przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic, monitoruje aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. "Jeśli będzie taka potrzeba, zleci kolejną akcję" - dodano.

Reklama

Reklama

Reklama