Reklama

Reklama

Dariusz Piontkowski: Nikt nie zamierza wymazywać Lecha Wałęsy

- Polacy obalali komunizm, do "Solidarności" zapisało się 10 mln ludzi, masowość tego ruchu doprowadziła do tego, że można było komunizm obalić – tak minister edukacji Dariusz Piontkowski odpowiadał w Porannej rozmowie w RMF FM na pytanie, kto obalał komunizm. - Lech Wałęsa jest postacią ewidentnie związaną z "Solidarnością", nikt nie zamierza go wymazywać, to postać, która przeszła do historii Polski - stwierdził dopytywany o postać Lecha Wałęsy.

Szef resortu edukacji odniósł się także do kwestii początku roku szkolnego i stacjonarnych lekcji. Dariusz Piontkowski skomentował ewentualne przechodzenie na zdalny tryb nauki.

- To Powiatowy Inspektor Sanitarny powinien szczególnie przyjrzeć się sytuacji w strefach czerwonych - tak szef MEN odpowiedział na pytanie, czy jutro w tych strefach powinien normalnie ruszyć rok szkolny. Minister podkreślił, że sytuacja epidemiczna jest zmienna, dlatego to taki inspektor może zdecydować o przejściu na nauczanie hybrydowe lub w systemie zdalnym. Gość Roberta Mazurka zapewnił, że w przytłaczającej większości szkół uczniowie wrócą na lekcje prowadzone w placówkach.

Reklama

Robert Mazurek

Opr. Karol Pawłowicki, Magdalena Partyła

Czytaj na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy