Reklama

Reklama

Daniel Obajtek o Polska Press: Właściciel ma prawo kreować zarząd posiadanej spółki

- Każdy ma prawo kreować zarząd spółki, której jest właścicielem – stwierdził Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, w wypowiedzi dla "Pulsu Biznesu". Obajtek odniósł się w ten sposób do sytuacji w Polska Press. Zapewnił jednak, że nie ma zamiaru robić rewolucji w tej spółce.

- Decyzja sądu w sprawie skargi RPO jest decyzją bardzo kontrowersyjną i to nie jest moja prywatna opinia, tylko opinia renomowanych, międzynarodowych doradców prawnych, którzy dla nas pracują - powiedział Obajtek w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu".

- Mogę panu zacytować taką opinię, w której mówi się wprost, że "postanowienie sądu nie ma wpływu na skuteczność wykonywania udziałów w Polska Press i nie ogranicza prawa wykonywania udziałów w spółce" - dodał.

Podkreślił, że nie ma zamiaru robić żadnej rewolucji w Polska Press. - Chcemy szeroko docierać do czytelników na poziomie regionalnym, bo to realnie wspiera nasz biznes detaliczny - wskazał.

Reklama

Zobacz także: Nowi redaktorzy naczelni w tytułach Polska Press

"Spółka jest w dobrej kondycji"

Poinformował również, że odbyło się spotkanie ze związkami zawodowymi.

- Warto wiedzieć, że w tej spółce podwyżek nie było od 2008 r., baza lokalowa jest zaniedbana, a ponad 60 proc. treści do tytułów regionalnych było generowanych w Warszawie, dziennikarze byli zwalniani. Tymczasem kondycja samej spółki jest dobra - stwierdził Daniel Obajtek.

- Polska Press co roku generowała zyski, ma na kontach ponad 70 mln zł gotówki i stać ją na to, by zainwestować w poprawę warunków i jakości. Zarząd tej spółki ma przedstawić plan jej rozwoju - dodał.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy