Reklama

Reklama

Czy będzie zmiana czasu na zimowy 2019?

W zeszłym roku PSL zaproponowało likwidację zmian czasu i pozostanie przy czasie letnim przez cały rok. Pomysł został jednogłośnie poparty i miał wejść w życie 1 października 2018 roku.

Zmiany czasu zostały jednak w Polsce utrzymane, dlatego w tym roku w nocy z 26 na 27 października będziemy musieli przestawić zegarki o godzinę do tyłu. Kwestia zniesienia podziału na czas letni i zimowy jest jednak wciąż przedmiotem dyskusji. Komisja Europejska zapowiadała, że 30 marca 2019 roku po raz ostatni przestawimy zegarki, ale i ten plan nie został zrealizowany. Poszczególne państwa UE coraz poważniej rozważają jednak ujednolicenie czasu dla całego roku.

Po raz pierwszy zmianę czasu wprowadzili Niemcy oraz Austro-Węgry 20 kwietnia 1916 roku. Przestawili wtedy zegary o godzinę do przodu w celu zaoszczędzenia węgla używanego do produkcji energii elektrycznej.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy