Reklama

Czy 26 marca to niedziela handlowa? Sprawdź, gdzie możesz zrobić zakupy

Niedziele niehandlowe stanowią aż 86 proc. niedziel w całym roku. Czy niedziela 26 marca także będzie jedną z nich? Niestety mamy złą wiadomość dla osób, które lubią robić zakupy w weekendy.

Wiele osób przyzwyczaiło się, że zakupów nie można zrobić w niedzielę. 26 marca nie będzie wyjątkiem. Gdzie będzie można kupić podstawowe rzeczy w dzień niehandlowy?

Czy 26 marca to niedziela handlowa?

26 marca nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że dziś nie będziemy mogli zrobić zakupów w większości miejsc. Niektóre punkty handlowe będą jednak otwarte. Ich godziny otwarcia mogą być jednak zmienione, dlatego warto je wcześniej sprawdzić.

Kiedy wypada najbliższa niedziela handlowa?

W 2023 zaplanowano siedem niedziel handlowych. Występują przed niektórymi świętami oraz okresem wakacyjnym. Pierwsza niedziela handlowa w tym roku była związana z zimową przerwą szkolną. Wypadła 29 stycznia. Przyszłe niedziele handlowe zaplanowane są na:

Reklama

  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.

Gdzie można zrobić zakupy w niedzielę niehandlową?

Niedziela niehandlowa oznacza, że zamknięta jest dziś większość punktów handlowo-usługowych. Nie oznacza to jednak, że niedostępne są wszystkie sklepy. Można liczyć na sklepy osiedlowe, w których jako ekspedient pracuje właściciel lub członek jego rodziny, stacje paliw oraz sklepy, które funkcjonują na dworcach.

W niedzielę działają także restauracje, bary, kawiarnie, cukiernie oraz piekarnie. Zrobimy zakupy także w kwiaciarni oraz aptece. Jednak przed udaniem się do nich warto sprawdzić, czy ich godziny otwarcia nie są zmienione.

Zobacz także:

Zakaz handlu w niedziele zostanie zlikwidowany? Są trzy scenariusze

Duży Ben otwarty w niedziele niehandlowe metodą "na ochroniarza"

Czy w Lidlu można płacić bonami zakupowymi?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy