Reklama

Reklama

Czy 11 listopada sklepy będą otwarte? Oto, gdzie dziś można zrobić zakupy

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Jest to dzień ustawowo wolny od nauki oraz pracy. Zamknięte są również sklepy. Zakaz handlu przewiduje jednak pewne wyjątki. W których sklepach zrobimy zakupy w najbliższy piątek?

Narodowe Święto Niepodległości 2022 wypada w piątek. Dla wielu osób jest to początek długiego weekendu. Warto więc odpowiednio wcześnie wybrać się na zakupy i zaopatrzyć we wszystkie niezbędne produkty.

Czy 11 listopada sklepy będą otwarte?

Każdego roku 11 listopada obchodzimy jedną z większych uroczystości państwowych - Narodowy Dzień Niepodległości, upamiętniający wyzwolenie Polski spod zaborów po 123 latach. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a także zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Oznacza to, że zamknięte są szkoły, przedszkola oraz żłobki, nie odbywają się również zajęcia na uczelniach wyższych.

Reklama

Na mocy ustawy z dnia 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni, 11 listopada nie zrobimy zakupów w większości sklepów, ponieważ są one zamknięte.

Nie wybierzemy się więc do popularnych sieci, takich jak Lidl, Biedronka, Auchan, Aldi czy Kaufland. Nieczynne pozostaną również centra handlowe i większość osiedlowych supermarketów.

Gdzie zrobić zakupy 11 listopada?


Mimo że w Święto Niepodległości obowiązuje zakaz handlu, są pewne wyjątki. Zgodnie z ustawą prawo do funkcjonowania w niedziele i święta mają:

  • apteki,
  • stacje benzynowe,
  • piekarnie oraz cukiernie,
  • kwiaciarnie,
  • sklepy, które działają na zasadzie franczyzy, 
  • sklepy, w których w dzień wolny pracuje jedynie właściciel,
  • punkty sprzedażowe zlokalizowane na lotniskach czy dworcach,
  •  niektóre placówki pocztowe

Oznacza to, że w razie potrzeby będziemy mogli zaopatrzyć się w leki (warto jednak wcześniej sprawdzić, które apteki w okolicy pełnią dyżur świąteczny). Niezbędne zakupy 11 listopada zrobimy prawdopodobnie również w Żabce, ponieważ sieć sklepów działających na zasadzie franczyzy słynie z funkcjonowania w dni wolne od pracy. Godziny otwarcia będą jednak zależały od decyzji właścicieli.

Czytaj również:

Czy 11 listopada jest dniem wolnym od pracy?

Czy 11 listopada można jeść mięso? Biskupi podjęli decyzję

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy