Reklama

Częstochowa: Redaktor Paweł Gąsiorski uniewinniony

Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił redaktora Pawła Gąsiorskiego – podaje Centrum Monitorowania Wolności Prasy. Właścicielowi i redaktorowi portali gminablachownia.pl i gminakonopiska.pl zarzucano zniesławienie lokalnego samorządowca i urzędniczki.

Wcześniej Gąsiorski został skazany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie na karę grzywny za publikację rzekomo zniesławiających samorządowca i urzędniczkę artykułów na portalach internetowych.

W odwołaniu do wyroku obrońca podkreślał, że artykuły opublikowane przez red. Gąsiorskiego odnoszą się do lokalnych władz, które pełnią funkcje publiczne, łączące się z kontrolą i krytyką. Podkreślił również fakt, że we wspomnianych artykułach padały słowa typu: "ponoć", "podobno", co wskazuje, że wypowiedzi w nich zawarte nie są kategoryczne.

Reklama

Dodatkowo obrona podkreślała, że oskarżony 20 minut po podaniu nierzetelnych i niesprawdzonych informacji, opublikował sprostowanie, a wyrok skazujący jest niebezpieczny z punktu widzenia wolności słowa.

Oskarżyciel, wnioskując o podtrzymanie wyroku pierwszej instancji, podkreślał istniejący konflikt pomiędzy stronami. Podkreślano także, że oskarżony - jak czytamy na stronie Centrum Monitorowania Wolności Prasy -  "nagminnie publikuje artykuły dotyczące samorządowca i pracownicy w jego urzędzie".

Decyzją Sądu Okręgowego red. Paweł Gąsiorski został uniewinniony. Wyrok jest prawomocny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama