Reklama

Czechy oczekują, że Polska przyłączy się do inicjatywy Grupy Wyszehradzkiej ws. uchodźców

Premier Czech będzie się kontaktował z rządem w Warszawie w sprawie inicjatywy Grupy Wyszehradzkiej, dotyczącej kryzysu migracyjnego. Bohusław Sobotka reprezentował nasz kraj na szczycie w Valletcie, ponieważ ani polska premier, ani prezydent nie mogli w nim wziąć udziału.

Podczas tego spotkania Słowacja, Węgry i Czechy ogłosiły, że są gotowe zwiększyć wkład do funduszu na rzecz Afryki o 400 tysięcy euro i wysłać dodatkowych 300 pracowników do unijnych agencji zajmujących się migrantami: FRONTEX i EASO.

Bohusław Sobotka po szczycie w Valletcie wyraził nadzieję, że Polska włączy się do tej inicjatywy. - W kolejnych dniach będziemy rozmawiać ze stroną polską. Nie powinno być żadnych problemów. Pytanie jest proste: czy Polska przyłączy się do tej inicjatywy, która została przez nas zaprezentowana - powiedział Sobotka dziennikarzom w Valletcie.

Reklama

Szef czeskiego rządu dodał, że nie było żadnych problemów w reprezentowaniu Polski na szczycie. Jak podkreślił, spotkanie było nieformalne, więc nie podejmowano żadnych wiążących ustaleń.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Grupa Wyszehradzka (V4)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy