Reklama

Reklama

"Czas na zmiany". Nowy plan Platformy Obywatelskiej

Likwidacja abonamentu RTV i TVP Info, nowe KRS i Trybunał Konstytucyjny, jasny rozdział państwa od Kościoła, sześć procent PKB na ochronę zdrowia - to tylko niektóre elementy nowego programu Platformy Obywatelskiej. - Chcemy państwa nowoczesnego, europejskiego, opartego na wartościach, broniącego praw kobiet, stojącego przy mniejszościach - mówi Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący PO i prezydent Warszawy.

"Czas na zmiany" - pod takim hasłem szef PO Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaprezentowali dziś plan działania Platformy Obywatelskiej na najbliższą przyszłość oraz wizję Polski po rządach Prawa i Sprawiedliwości.

- Dzisiaj pokazujemy coś, co jest pozytywną kuchnią. Pokazujemy wam badania. Liczby nie kłamią. Już dzisiaj jesteśmy w stanie wygrać z nimi - ocenia Borys Budka szanse opozycji na wygraną z partią rządzącą. 

- Koalicja 276 to liczba posłów, która jest potrzebna do tego, by obalić weto prezydenta - mówi szef PO. 

Reklama

- Dzisiaj rozmawiając o Koalicji 276 proponujemy opozycji rozmowę o przyszłości Polski. Nie przesądzamy w jakich konfiguracjach pójdziemy do wyborów, ale jesteśmy to wam winni, żeby zbudować taką koalicję, taki program, żebyście byli pewni, że wszystko o czym dzisiaj mówimy, będzie mogło być zrealizowane - podkreśla szef PO. - Koalicja 276 to fundamenty, to filary, to coś, co jest wspólnego dla całej opozycji - dodaje. 

Likwidacja TVP Info. "Dosyć fabryki kłamstwa"

- Powołamy od nowa Krajową Radę Sądownictwa i Trybunał Konstytucyjny - ogłasza Borys Budka. 

Platforma Obywatelska podała ponadto, że będzie dążyć do wprowadzenia zakazu pracy w spółkach skarbu państwa dla posłów, senatorów i ministrów. Zapowiedziała także stworzenie nowej instytucji - Specjalnego Prokuratora Śledczego, którego zadaniem będzie badanie afer państwowych. 

- Likwidacja TVP info i abonamentu RTV. Dosyć tej fabryki kłamstwa i manipulacji - mówi Rafał Trzaskowski. Jak dodaje, już w poniedziałek PO zacznie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu. 

- Dzisiaj chcemy państwa nowoczesnego, europejskiego, opartego na wartościach, broniącego praw kobiet, stojącego przy mniejszościach, proponującego jasny rozdział państwa od Kościoła - mówi Rafał Trzaskowski. 

Sześć procent PKB na ochronę zdrowia

Trzaskowski zapowiedział, że Platforma chce likwidacji Funduszu Kościelnego i wprowadzenia odpisu podatkowego na Kościół. 

Jak poinformowały władze PO, w pierwszym budżecie, za który odpowiedzialna byłaby Platforma Obywatelska, wydatki na służbę zdrowia wyniosłyby sześć proc. PKB. "Największe wyzwanie"

- Truje nas powietrze. Niszczy się planetę. Wśród 50 miast z "zabójczym powietrzem", aż 16 jest w Polsce. Tak dalej być nie może - mówi prezydent Warszawy.

- Bezwzględny zakaz importu śmieci do Polski, nie zgodzimy się, żeby zalewać Polskę plastikiem - deklaruje Rafał Trzaskowski. 

Platforma Obywatelska poinformowała także, że będzie dążyć do tego, by cała Puszcza Białowieska była Parkiem Narodowym. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy