Reklama

Czarzasty do prezesa PiS: Nie przyspieszaj, bracie, za bardzo

- Nie przyspieszaj, bracie, za bardzo, bo jesteś już w takim wieku, że się zmęczysz szybciutko. Weź się za sprawy socjalne, panie Kaczyński, a nie bierz się za konfliktowanie Polski. Rada: przestań broić - zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego na antenie radia RDC lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty oświadczył na antenie radia RDC, że "PiS kradnie nasze (SLD - red.) pomysły". Wymienił obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku i likwidację umów śmieciowych.

Szef SLD  zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego. "Nie przyspieszaj, bracie, za bardzo, bo jesteś już w takim wieku, że się zmęczysz szybciutko. Radzę ci, bracie, żebyś zaczął w końcu realizować program SLD. A jeśli wiesz, że nie ma na to pieniędzy, to nie obiecuj. Weź się za sprawy socjalne, panie Kaczyński, a nie bierz się za konfliktowanie Polski. Rada: przestań broić" - zwrócił się do prezesa PiS Czarzasty.

Reklama

Lider Sojuszu skomentował też aktywność Grzegorza Schetyny na stanowisku przewodniczącego PO. "Był na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim i Markiem Kuchcińskim grzeczny jak baranek, zęby mu urosły, jak wyszedł ze spotkania liderów" - ocenił.

Odniósł się również do zawirowań w PO na szczeblu regionalnym. "Nie interesuje mnie, czy przewodniczący PO będzie rozwiązywał struktury w lubuskiem czy innych regionach. Dzisiaj rozwiążesz, Grzegorzu, za pół roku będziesz znowu budował. Trzeba ludzi przytulać i przekonywać, a nie ich rozwiązywać. Pan Schetyna co chwilę jakieś województwo rozwiązuje. Ale nie chcę tego komentować" - powiedział w RDC.

Czarzasty poinformował też, że trwa zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie aborcji. "W ciągu 2-3 miesięcy będziemy chcieli zakończyć zbieranie tych podpisów" - zapowiedział lider SLD.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama